Logo
Ataribox Joystick

Ataribox Joystick - tak wygląda kontroler z nowej konsoli

Ataribox Joystick jest oficjalnym kontrolerem dla nowej konsoli Ataribox. Firma Atari zaprezentowała pierwsze zdjęcia kontrolera pokazujące nam, że postawiono na pełne retro w kwestii kontrolera.

Ataribox Joystick Ataribox Joystick

Jeżeli chodzi o stylistykę to mamy do czynienia ze współczesnym klonem kontrolera z Atari 2600. To oznacza prostą konstrukcję z pojedynczym drążkiem i przyciskiem akcji. W obudowie znalazły się także dwa przyciski z przypisanymi funkcjami Wstecz i Dom. Nie da się ukryć, że Ataribox Joystick będzie praktycznym rozwiązaniem tylko w przypadku klasycznych gier o prostej mechanice.

Nie ujawniono szczegółów technicznych kontrolera, jak choćby forma łączności z komputerem. Najprawdopodobniej urządzenia będą współpracować bezprzewodowo. Atari powinno też niedługo przedstawić bardziej tradycyjny kontroler, który pozwoli obsłużyć nowsze tytuły. Ataribox ma zadebiutować w przyszłym roku za cenę około 250-300 dolarów. Według zapowiedzi otrzymamy bogatą bibliotekę klasyków oraz nowych gier. Zapowiada się interesujący sprzęt.
Ataribox Joystick

2017-11-29 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ataribox Joystick - tak wygląda kontroler z nowej konsoli