Logo
HTC Wildfire X

HTC Wildfire X - tajwańska firma uderza w segment średniaków

HTC Wildfire X ma pozwolić tajwańskiej marce na walkę o mniej wymagających klientów. Producent nie radzi sobie najlepiej i smartfon klasy średniej ma pomóc w podbudowie pozycji marki.

HTC Wildfire X HTC Wildfire X

Najnowszy smartfon HTC został wyposażony w 6,2-calowy ekran o rozdzielczości 1520x720 pikseli. Urządzenie cechują smukłe ramki oraz niewielki notch na przednią kamerę. HTC Wildfire X jest napędzany przez procesor MediaTek Helio P22 czerpiący wsparcie w zależności od wersji od 3 bądź 4 GB RAMu. Interesujący jest rozrzut pojemności pamięci. Tańsza wersja oferuje 32 GB pamięci, zaś droższa aż 128 GB. W obu wypadkach można skorzystać z czytnika kart microSD.

HTC Wildfire X zgodnie ze współczesnymi trendami został wyposażony w potrójną kamerę główną z sensorami 12+5+8 Mpix. Przedni sensor oferuje rozdzielczość 8 Mpix. Na wyposażeniu znajdziemy moduły Bluetooth, WiFi, LTE oraz hybrydowy dual SIM. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych. W obudowie znalazło się miejsce dla baterii o pojemności 3300 mAh, a całością zarządza Android 9.0 Pie.

Smartfon będzie dostępny na rynku w wersji 3 GB RAM + 32 GB oraz 4 GB RAM + 128 GB. HTC Wildfire X najpierw trafi do Indii, a jego ceny w przeliczeniu na naszą walutę wynoszą około 600 zł i około 760 zł.

2019-08-21 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
HTC Wildfire X - tajwańska firma uderza w segment średniaków