Logo
Matrix PowerWatch 2

Matrix PowerWatch 2 - smartwatch czerpiący energię z ciepła użytkownika

Matrix PowerWatch 2 zadebiutował w czasie targów CES 2019. Smartwatch ten wyróżnia się na tle konkurencji brakiem konieczności ładowania z gniazdka. A to za sprawą systemu czerpania energii z ciepła ludzkiego ciała.

Matrix PowerWatch 2 Matrix PowerWatch 2

Wbudowany generator termoelektryczny pozwala przetwarzać ciepło na energię elektryczną. W ten sposób czerpie zasilanie bezpośrednio z ciała użytkownika. Co więcej system ten pozwala także pozyskiwać energię słoneczną, więc mamy do czynienia z niezwykle wydajnym systemem zasilania.

Matrix PowerWatch 2 znacząco rozwija koncept swojego poprzednika. Dzięki wydajniejszemu ładowaniu producent mógł wykorzystać kolorowy ekran o średnicy 1,2 cala. Zadbano też o czujnik tętna czy moduł GPS. Specyfikację uzupełniają wszystkie sensory potrzebne do mierzenia aktywności.
Matrix PowerWatch 2 Matrix PowerWatch 2
Zegarek wykorzystuje autorski system marki, ale ma obsługiwać popularniejsze aplikacje, jak Google Fit czy Apple HealthKit. Matrix PowerWatch 2 ma też bez najmniejszych problemów współpracować ze smartfonami z systemami Android i iOS. Wytrzymała obudowa może się pochwalić uszczelnieniami pozwalającymi nurkowac na głębokość 200 m. Matrix PowerWatch 2 trafi na rynek latem za cenę 499 dolarów.
Matrix PowerWatch 2 Matrix PowerWatch 2

2019-01-11 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Matrix PowerWatch 2 - smartwatch czerpiący energię z ciepła użytkownika