Logo

Sony Xperia XA2 Plus - nieoczekiwana prezentacja interesującego smartfona

Sony Xperia XA2 Plus zadebiutowała bez większej pompy. Producent pokazał urządzenie w sieci i trzeba przyznać, że prezentuje się on całkiem okazale. Przede wszystkim smartfon cechuje się 6-calowym ekranem Full HD+. Rynkowy debiut ma mieć miejsce jesienią.

Sercem nowego modelu został ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630. W zależności od wersji na pokładzie znajdzie się 4 bądź 6 GB RAMu. Na dane przygotowano pamięć wewnętrzną o pojemności 32 bądź 64 GB. Wykorzystamy także czytnik kart microSD.

Zdjęcia będzie można wykonać za pomocą głównej kamery o rozdzielczości 23 Mpix, która może filmować w 4K. Z przodu znalazł się moduł z sensorem o rozdzielczości 8 Mpix. Łącznością zajmują się moduły WiFi, Bluetooth, NFC oraz LTE. Na wyposażeniu znajdziemy czytnik linii papilarnych oraz moduł Dual SIM. Specyfikacje dopełnia akumulator o pojemności 3850 mAh.

Sony Xperia XA2 Plus wykorzystuje Androida Oreo. Smartfon ma trafić do sprzedaży w kolorach czarnym, srebrnym, złotym oraz zielonym. W Polsce pojawi się słabszy wariant z 4 GB RAMu oraz pamięcią 32 GB. Jego cena wyniesie 1699 złotych.

2018-07-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sony Xperia XA2 Plus - nieoczekiwana prezentacja interesującego smartfona